ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6046585
*
nr 604 6585
Pigtittare
Nyrokoko
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2009
kl 19:07:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 14:48:24
1
200 kr
9/10 22:38:11
2
300 kr
10/10 09:23:54
2
400 kr
10/10 16:05:55
3
400 kr
10/10 23:15:25
4
450 kr
11/10 16:48:34
2
700 kr
12/10 16:02:53
5
550 kr
12/10 19:02:05
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrokoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Pigtittare
nr 604 6585
Pigtittare
Nyrokoko
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 14:48:24 | 1 | 200 kr |
9/10 22:38:11 | 2 | 300 kr |
10/10 09:23:54 | 2 | 400 kr |
10/10 16:05:55 | 3 | 400 kr |
10/10 23:15:25 | 4 | 450 kr |
11/10 16:48:34 | 2 | 700 kr |
12/10 16:02:53 | 5 | 550 kr |
12/10 19:02:05 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel nyrokoko pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27